0 800 400 940
лабораторія зараз працює
ПАКЕТ АНАЛІЗІВ ДО САДОЧКА ТА ШКОЛИ

Підготовка до аналізів

Для забезпечення  якісних результатів лабораторних досліджень пацієнт повинен бути ознайомлений з правилами підготовки до здачі  аналізів.

1. Дослідження крові

 Венозну кров для біохімічних досліджень бажано здавати натщесерце (після 8-12 годинного голодування), особливо  для визначення рівня глюкози та ліпідного профілю. Напередодні  рекомендується обмежити вживання жирної їжі, відмовитись від паління, вживання алкоголю, надмірної фізичної активності.

Для оцінки рівня жіночих статевих гормонів важливо враховувати день циклу, коли найбільш оптимально визначити певні показники.  Вагітні жінки  повинні  вказувати термін вагітності, а при дослідженні пакету PRISKA —вагу тіла, додаткові дані (УЗД плоду,  дату ЕКО).

Для дослідження на гормони, що мають виражені добові коливання  в крові, потрібно здавати матеріал в певні періоди доби, наприклад,  кортизол - зранку о 8-10 год, або після обіду о 15-17 год. Перед взяттям крові на ренин, альдостерон, адреналін бажано знаходитись в повному емоційному та фізичному спокої, перед  взяттям матеріалу посидіти або полежати 30 хв.

Здачу крові слід  проводити до прийому лікарських препаратів та певних лікарських маніпуляцій  (контрастної ангіографії, ректального обстеження, т.п.).

Важливо: якщо Ви приймаєте певні  медикаменти (також полівітаміни, що містять біотин),  про це необхідно повідомити.

2. Дослідження сечі

Перед початком забору матеріалу слід здійснити відповідні  гігієнічні процедури, не використовуючи дезінфікуючі засоби. Збирають сечу у суху чисту посудину,  а доставляють у відповідному контейнері. Матеріалом може бути порція  ранкової,  випадкової сечі, або добової сечі (обов​’язково  вказати об’єм діурезу).

Для загального аналізу сечі збирається вся порція ранкової сечі. Для аналізу сечі по Нечипоренко - середня порція ранкової сечі. Для аналізу по Зимницькому сеча збирається кожні 3 години (всього 8 порцій). Для біохімічного дослідження (глюкоза, білок, діастаза, інше)  використовується добова та  разова сеча. Збір добової сечі на кортизол вимагає спеціального консерванта, який надається. Для дослідження бета-2-мікроглобуліну потрібно здати  не першу ранішню сечу, а  наступну порцію через 1 год після випитої склянки води натще.

Бажано доставити сечу не пізніше 2-ох годин після забору, особливо цього правила необхідно дотримуватись  при здачі  матеріалу на бактеріологічні дослідження.

Важливо: збір матеріалу проводиться  до початку курсу антибіотикотерапії.

3. Дослідження калу

 

Цей біоматеріал  потрібно  зібрати в спеціальний контейнер, що надається лабораторією. Допускається  тимчасове зберігання (до 24 год в холоді). При аналізі калу на яйця гельмінтів більш інформативним є триразове  дослідження  (3-х біоматеріалів). Для достовірності аналізу калу на скриту кров  важливо здійснити забір матеріалу з 3-4-х місць.

4. Дослідження матеріалу методом ПЛР

Матеріал слина/букальний зішкріб (для дослідження на вірус герпес-групи) збирається у спеціальний контейнер (перерва після їжі 2-4 год, попередньо промити рот водою).

Матеріалом для дослідження на урогенітальні інфекції методом полімеразної ланцюгової реакції може бути мазок чи зішкріб з цервікального каналу/уретри, сік простати, сеча, еякулят. Вибір клінічного матеріалу для дослідження залежить від діагностичної задачі та визначається лікуючим лікарем.

Забір матеріалу "мазок/зішкріб з цервікального каналу/уретри" повинен здійснювати кваліфікований спеціаліст, який систематично проходить інструктаж з правил збору.

До здачі матеріалу слід підготуватися наступним чином:

  • виключити протягом 3 діб статеві контакти;
  • жінкам за 3 доби до проведення досліджень виключити використання вагінальних свічок, мазей, тампонів;
  • матеріал для дослідження жінкам слід здавати перед менструацією або через 1-2 дні після;
  • чоловікам протягом щонайменше 3 годин утримуватися від сечовипускання;
  • протягом 2 тижнів не приймати антибактеріальні препарати.

Для дослідження на урогенітальні інфекції методом ПЛР матеріалу "сеча" відбирають першу порцію ранішньої сечі в кількості 15-25 мл у спеціальний контейнер. Слід дотримуватися наступних правил:

  • збір сечі проводиться після ретельного туалету зовнішніх статевих органів;
  • жінкам не слід проводити забір сечі під час менструації.

5. Цитологічне дослідження матеріалу

Забір матеріалу від жінок для рідинної цитології, класичного ПАП-тесту, виконує лікар. Дану маніпуляцію рекомендується здійснювати на 10-20-тий день циклу, до проведення розширеної кольпоскопії, або через добу після. За 3 дні напередодні виключити спринцювання, тампони, вагінальні свічі, статеві контакти.

6. Бактеріологічні дослідження із зіва та носа

Забір біоматеріалу проводиться медичним працівником лабораторії за допомогою спеціального ватного тампона. Зверніть увагу, що забір для даного дослідження ми проводимо з понеділка по суботу.

Процедура проводиться натще або через 2-3 години після їди. Протягом цього часу не дозволяється пити, курити й чистити зуби. За 24 години потрібно відмовитися від антибактеріальних та антисептичних препаратів. Якщо ви приймаєте антибіотики або інші ліки, повідомте про це лікаря, оскільки деякі препарати можуть вплинути на результати дослідження.

6. Спермограма

Сперма для даного дослідження збирається в стерильний посуд, який надається лабораторією. Забір ми проводимо з понеділка по п’ятницю.

Підготовка до аналізу:

  • впродовж 3-4 днів варто утримуватись від статевих контактів;
  • не вживати алкоголь протягом 2-5 днів до здачі аналізу;
  • виключити з раціону жирну, гостру та солону їжу за 3 дні;
  • не відвідувати лазню чи сауну за 1-2 дні;
  • уникати інтенсивних фізичних навантажень за 1 день;
  • повністю виключити (з дозволу лікаря) вживання лікарських препаратів за 1 день.

Також якщо ви перенесли застуду, ГРВІ чи інше захворювання, яке супроводжувалося підвищенням температури, аналіз слід здавати через два тижні після одужання.

7. Кортизол слини (Cortisol, Saliva)

Інструкція по збиранню біоматеріалу:

  • Відкрийте контейнер.
  • Усередині контейнера знаходиться тампон. Обережно, не торкаючись його пальцями, нахиліть контейнер так, щоб тампон опинився у роті. М’яко пожуйте тампон не менше 2 хвилин. Він повинен достатньо просочитися слиною. Запобігайте розжовуванню тампона.
  • Так само, не торкаючись тампону, поверніть його назад в контейнер. Додатково сплюньте трохи слини у пробірку.
  • Щільно закрийте контейнер і підпишіть його. Потрібно вказати ПІБ, дату та час взяття слини.
  • Зазвичай лікар призначає кілька заборів слини для різного часу доби, тому зразки, які ви зібрали раніше, зберігайте у прохолодному темному місці.
  • Доставте контейнер зі слиною до лабораторії в той самий день

Як підготуватися до забору слини:

  • повідомити лікаря про всі медикаменти, які ви приймаєте, та виключити ті, які можуть впливати на рівень кортизолу;
  • за добу не вживати алкоголь;
  • за 3 години виключити фізичне навантаження та емоційне перенапруження;
  • за 2-3 години не їсти. Пити лише чисту воду. Під забороною фруктові соки та інші напої, які можуть змінити pH слини. За 10 хвилин до збору не пити нічого.
  • за 3 години не чистити зуби та не виконувати інші гігієнічні процедури;
  • безпосередньо перед збором переконатися, що ясна не кровоточать.

Забір біоматеріалу лікарями-спеціалістами

У зв’язку зі специфікою забору деяких біоматеріалів, певні процедури виконуються лише лікарями-спеціалістами. До таких відносяться:

біопсія — взяття тканини або клітин, необхідних для подальшого гістологічного дослідження. Залежно від особливостей та характеру патології процедуру можуть виконувати різні спеціалісти: онкологи, гастроентерологи, дерматологи та ін.;

цитологічне дослідження матеріалу. Забір для рідинної цитології, класичного ПАП-тесту, виконує лікар-гінеколог.

Кошик

×
×

Виклик для забору аналізів

Послуга в межах м. Ужгород (а також Баранинці, Барвінок, Дравці, Кінчеш, Минай, Оноківці, Розівка, Сторожниця) надається безкоштовно.

Будь ласка, заповніть коротку анкету і наш оператор зателефонує Вам для уточнення інформації щодо місця й часу забору.